Quasi Trio: spojení nespoutanosti, noblesy a elegance

05.03.2020

"Hráčky upoutaly svou vysokou zvukovou kulturou a vynikající technikou s citem pro frázování a nenásilné dynamické oblouky."
"Panovala tu jednotící souhra tří individualit - emocionální houslistky, vřelé violoncellistky a stylové klavíristky."
"Mladé muzikantky potvrdily, že Smetana hloubkou svých děl oslovuje každou generaci interpretů bez ohledu na životní zkušenosti."


Absolventské koncerty posluchačů HAMU mají vysokou úroveň a snesou ta nejvyšší měřítka hodnocení. Nejinak tomu bylo v úterý 3. března v Sále Martinů, kde vystoupilo Quasi Trio ve složení Marie Hasoňová (housle), Judita Škodová (violoncello) a Kateřina Ochmanová (klavír). V programu složeném z děl žijících a nežijících autorů hráčky zaujaly svou technickou úrovní i hlubokým vhledem do interpretovaných skladeb.


V souboru se setkaly tři výrazné individuality: houslistka Marie Hasoňová, která si vydobyla renomé vítězstvím v luhačovické Akademii Václava Hudečka v roce 2018, vystudovala Pražskou konzervatoř ve třídě Jiřího Fišera a nyní studuje na Hudební fakultě AMU u Pavla Šporcla. Zkušenosti získala i v Orchestrální akademii České filharmonie. Violoncellistka Judita Škodová je členkou PKF - Prague Philharmonia a oddanou interpretkou komorní hry. Vedle tria účinkuje v duu Folie à deus, v němž zpívá šansony spolu s Kateřinou Ochmanovou za klavírem či akordeonem. Na HAMU studovala violoncello u Miroslava Petráše. Kateřina Ochmanová působí jako korepetitorka a pedagožka na Konzervatoři Pardubice, kterou také vystudovala. Ve studiích pokračovala na HAMU ve třídě Iva Kahánka. Je vyhledávanou komorní i doprovázející hráčkou, ani ona nemá o sólová vystoupení nouzi. Quasi Trio pokračuje po absolutoriu pražské HAMU ve třídě Františka Malého v postgraduálním studiu na vídeňské Universität für Musik und darstellende Kunst.
Program ukázal všestranné přednosti souboru. 

Více viz zdroj.


Foto: Klára Horáčková